Super-Creionel – curs desen copii 8-10 ani

Super creionel_afis WEBInteraktiv University te invita in Lumea CreioNely! Oare cum s-ar numi un super-erou a carui putere ar fi ca personajele pe care le deseneaza prind viata? Noi i-am spus Super-Creionel! Iar acum ii cautam prieteni pe care sa ii invete despre super-puterea sa.

Cursul de desen ”Super-Creionel” se adreseaza copiilor cu varste intre 8 si 10 ani, pasionati de desen si de povesti. Imaginatia lor bogata va fi starnita in fiecare saptamana cand, pret de doua ore, vor putea calatori prin Universul lui Creionel si vor putea pune pe hartie locurile pe care le-au vizitat alaturi de acesta. Rezultatul final? O serie de 8 carticele cu propriile aventuri!

Cursul ”Super-Creionel”, din Lumea Creionely, are multe surprize pregatite pentru copii! Sunteti gata sa le descoperim impreuna?

CINE este trainerul cursului ”Super-Creionel”?

Nely Draghici este cea care ii va indruma pe cursanti in minunata lume a liniilor si punctelor care prind viata, cu ajutorul exemplelor concrete, povestilor si exercitilor practice.

Nely este simpatica mama a doi copii minunati, sotie si ARTIST, formator si lider voluntar in cadrul ONCR (Cercetasii Romaniei), intr-un cuvant: un OM indragostit de frumos sub toate aspectele lui. Are o vasta experienta in domeniul artistic, lucrand de peste 15 ani cu adulti si copii.

Ce mai trebuie sa stiti despre ea? A lucrat intr-un studio de desene animate! Din 2010 este antreprenor, fiind responsabila de amenajarea creativa a numeroase spatii pentru copii (gradinite, scoli, sali spectacol).

CE vom urmari la cursul ”Super-Creionel”?

Beneficiile unui curs de desen pot fi numeroase, pentru copil. Dincolo de aspectele de invatare ale acestei arte, socializarea intr-un mediu creativ este cea care isi va pune amprenta in mod pozitiv in dezvoltarea sa.

Cursul ”Super-Creionel” isi propune sa  ii invete pe copii tehnicile de baza ale desenului, precum si istoria sa. Totul se va intampla intr-un cadru creativ, imbracat in poveste. Fiecare sedinta va avea o tema anume, tehnica invatata fiind pusa in practica intr-o mini-carticica. Cele 8 teme abordate sunt:

• Creionul si istoria lui
  • Desenul alb-negru

• Desenul colorat
  • Desen in creta colorata/ceara pastel

• Desen in carbune

• Desen in tus

• Desenul la indigo

• Tehnici mixte

CAND si UNDE se desfasoara cursul ”Super-Creionel”?

• Cursul se desfasoara o data pe saptamana, miercurea, de la 19:00 la 21:00.
  • Va incepe de indata ce se formeaza o grupa de 8 copii.
  • Data estimata: 6 aprilie.
  • Varsta minima de participare: 8 ani.

Gazdele noastre sunt prietenii de la Institutul Pentru Fericire, un loc ideal pentru aventurile lui Creionel si ale gastii sale de prichindei. Institutul Pentru Fericire este foarte aproape de statia de metrou Piata Romana, mai exact pe Bulevardul Dacia, la numarul 14 (etaj 6, interfon 17C).

CAT costa participarea?

• Cursul are un total de 8 sedinte, impartite in 2 module.
  • Plata se poate face per modul sau pentru tot cursul.
  • Fiecare modul costa 250 RON, dar cine achita pretul intreg al cursului beneficiaza de un discount, suma finala a cursului fiind 480 RON.
  • Cursul se adreseaza copiilor intre 8 si 10 ani.
  • Pagina de inscrieri: http://goo.gl/77OTIM
  • Toate materialele necesare vor fi asigurate de catre noi.
  • La finalul cursului cei mici vor pastra cele 8 carticele realizate.

Vino alaturi de Super-Creionel si devino Super-Desenator!