Copii,zambete si flori – Asteptandu-l pe Mos Nicolae

Asteptandu-l pe Mos Nicolae

Ce este atelierul “Asteptandu-l pe Mos Nicolae”?

Printre dulciuri, cadouri si muulte chiuituri de veselie, Mos Nicolae se simte cel mai bine. Iar cum noi suntem prieteni buni cu el, s-a gandit sa ne viziteze cu surprize pe 6 decembrie.
Asa ca propunem sa ne intalnim cu mic, cu mare la un atelier deosebit, in care cuvantul de ordine este veselia.

Ioana va fi ca de obicei alaturi de noi, inconjurata de cele mai frumoase flori cu secrete si povesti pe care abia asteapta sa le impartaseasca celor mici. 🙂

Cine este trainerul?

La finalul atelierului, copiii vor fi cu un pas mai aproape in ceea ce priveste intelegerea tainelor florilor. Impreuna vom invata:

• Notiunile de baza despre florile de vara: semnificatia lor, cum se ingrijesc, cum se ofera
  • Tehnicile de baza ale realizarii unui aranjament floral
  • Cum sa imbine elementele florale cu cele non-florale, pentru a realiza un element de design interior

Înscriere
Pretul atelierului este de 70 lei. Toate materialele sunt asigurate de noi, iar la final copiii pot pastra aranjamentele create.
Cand? 6 decembrie 2015, 11:30 – 13:00
Vârsta de participare: minim 3 ani

Dacă vreți să fiți la curent cu atelierele noastre, vă puteți înscrie la newsletterul Interaktiv University.

Gazdă eveniment: