Copii, Zambete si Flori – Martisoare din flori

Ce este atelierul “Martisoare din flori”?
Este un atelier de aranjamente florale din seria “Copii, zambete si flori” si este destinat copiilor cu varsta de peste 3 ani, menit sa exploreze creativitatea si sensibilitatea celor mici, prin cultivarea admiratiei pentru frumos prin intermediul florilor.
La finalul atelierului copiii vor pleca acasa cu un frumos ornament floral pentru cineva drag, realizat de ei in timpul atelierului.

Cine este trainerul?
Ioana Marinescu este un designer floral foarte talentat, o mamica devotata si o persoana pasionata de tot ceea ce este frumos. Ea este creatoarea brand-ului Magia Florilor si cea care ajuta Interaktiv University sa ofere copiilor modalitati constructive de petrecere a timpului liber prin stimularea creativitatii si imaginatiei lor cu ajutorul florilor.

La finalul atelierului “Martisoare din flori„copiii vor fi cu un pas mai aproape in ceea ce priveste întelegerea tainelor florilor. Impreuna vom invata:
– notiunile de baza despre flori: semnificatia lor, cum se ingrijesc, cum se ofera
– tehnicile de baza ale realizarii unui aranjament floral simplu
– cum sa imbine elementele florale cu cele non-florale, pentru a realiza un cadou deosebit pentru cineva drag personalizat de 1 Martie

Cand?
Atelierul va avea loc pe 1 martie 2015, de la ora 10.30 la 12.00.

Unde?
Bucuresti, Strada Erou Calin Ion nr. 19 (zona Piata Romana).

Va asteptam cu drag!

Pretul atelierului este de 70 lei.
Cand? 1 martie 2015, 10:30 – 12:00
Varsta de participare: minim 3 ani

* grupurile de minim 3 copii participanti la atelier beneficiaza de cate 10 ron reducere din pretul fiecarui bilet.Atentie, reducerea se ofera in functie de numarul de copii prezenti, nu inscrisi!

Daca vreti sa fiti la curent cu atelierele noastre, va puteti inscrie la newsletterul Interaktiv University.

2 răspunsuri la Copii, Zambete si Flori – Martisoare din flori

1. Pingback: Atelierele martisorului, de la Interaktiv University | E Vîrgolici

2. Pingback: ”Copii, zâmbete și flori” te învață să faci Martișoare din flori | Comunicate de presă pt părinți

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile necesare sunt marcate *