Copii, Zambete si Flori: Coronite de Paste

Ce este atelierul “Coronite de Paste”?
Le-ai spus copiilor tai ca luna Aprilie se apropie? Nu!? Ti-e frica mai mult de pacaleli sau de iepuras? Noi tindem sa credem ca iepurasul te cam inspaimanta. E asa o aratare mica, agresiv de pufoasa, insuportabil de adorabila si mult, dar mult mai agera decat tine. Nici nu ne gandeam ca nu–ti va fi teama de asa o bestie! Dar te-am pacalit (mai din timp)! Unde mai pui si faptul ca Iepurasul mai are un aliat si anume sarbatoarea Floriilor.

Vino la un nou atelier din seria Copii, zambete si flori”, marca Interaktiv University, un atelier de aranjamente florale pascale in care copilul tau va avea posibilitatea sa-si exploreze creativitatea si sensibilitatea in timp ce-si cultiva gustul pentru frumos prin intermediul florilor si se joace cu Iepurasul de Paste in spiritul de sarbatoare al Floriilor.

La finalul atelierului copiii vor pleca acasa cu un frumos ornament floral realizat de ei in timpul atelierului, un cosulet cu flori pentru a le reaminti ca inainte de a veni bestia pufoasa sa-I aduca multe cadouri, a alergat-o el mai intai prin flori.

Cine este trainerul ?

La finalul atelierului “Coronite de Paste”, copiii vor fi cu un pas mai aproape in ceea ce priveste intelegerea tainelor florilor. Impreuna vom invata:

• notiunile de baza despre flori: semnificatia lor, cum se ingrijesc, cum se ofera
  • tehnicile de baza ale realizarii unui aranjament floral simplu
  • cum sa imbine elementele florale cu cele non-florale, pentru a realiza un cadou deosebit pentru cineva sarbatorit de Florii;

Cand?

Atelierul se va tine în data de 5 Aprilie 2015, de la ora 11:00 la 12:30.

Unde?

Ceainaria Smart Change, Strada Erou Calin Ion nr. 19 (zona Piata Romana), Bucuresti.

Va asteptam cu drag!

Pretul atelierului este de 70 lei.
Cand? 5 aprilie 2015, 11:00 – 12:30
Varsta de participare: minim 3 ani

* grupurile de minim 3 copii participanti la atelier beneficiaza de cate 10 ron reducere din pretul fiecarui bilet.Atentie, reducerea se ofera in functie de numarul de copii prezenti, nu inscrisi!

Daca vreti sa fiti la curent cu atelierele noastre, va puteti inscrie la newsletterul Interaktiv University.

Un răspuns la Copii, Zambete si Flori: Coronite de Paste

1. Pingback: Copii, Zâmbete și Flori” vă aduce în casă ”Coronițe de Paște | E Vîrgolici