Copii,zambete si flori-Aranjamente pentru Mos Craciun

Aranjamente pentru Mos Craciun

Ce este atelierul “Aranjamente pentru Mos Craciun”?

Acest atelier isi doreste sa provoace creativitatea celor mici prin realizarea unor aranjamente de Craciun, parca desprinse din povesti.
Impletim iarna cu ornamentele de Craciun, cu muultele culori ale copilariei si le asezonam cu zambete si energie pozitiva. Rezultatul este unul mai mult decat frumos…este unul magic.

Cine este trainerul?

La finalul atelierului, copiii vor fi cu un pas mai aproape in ceea ce priveste intelegerea tainelor florilor. Impreuna vom invata:

• Notiunile de baza despre florile de vara: semnificatia lor, cum se ingrijesc, cum se ofera
  • Tehnicile de baza ale realizarii unui aranjament floral
  • Cum sa imbine elementele florale cu cele non-florale, pentru a realiza un element de design interior

Înscriere

Pretul atelierului este de 70 lei. Toate materialele sunt asigurate de noi, iar la final copiii pot pastra aranjamentele create.
Cand? 20 decembrie 2015, 11:00 – 12:30
Vârsta de participare: minim 3 ani

Dacă vreți să fiți la curent cu atelierele noastre, vă puteți înscrie la newsletterul Interaktiv University.

Gazdă eveniment: