Copii, zambete si flori: Aranjamente de vara

Aranjamente de vara

Ce este atelierul “Aranjamente de vară”?

Luna Iulie, Cuptor, vine cu surprize colorate pentru cei mici! Seria ”Copii, zambete si flori” vine in intampinarea dorintei princhidelului tau de a se juca, a socializa si a invata noi elemente utile in ceea ce priveste lumea artistica din spatele florilor, dar si de a  aduce o pata de culoare in designul de interior al casei tale.  Cu siguranta ca te-ai gandit ca ceva lipseste de pe masuta din sufragerie! Un Aranjament de Vara o sa rezolve problema. Nu mai ezita! Interktiv University te invita sa vii cu cel mic de manuta la atelier.

La finalul atelierului copiii vor pleca acasa cu un cosulet cu flori pentru a le reaminti ca se pot juca  creand lucruri deosebite ce vor face parte din decorul propriei locuinte. Macar pentru cateva zile…

Cine este trainerul ?

La finalul atelierului “Aranjamente de vara”, copiii vor fi cu un pas mai aproape in ceea ce priveste intelegerea tainelor florilor. Impreuna vom invata:

• Notiunile de baza despre florile de vara: semnificatia lor, cum se ingrijesc, cum se ofera
  • Tehnicile de baza ale realizarii unui aranjament floral simplu, de vara
  • Cum sa imbine elementele florale cu cele non-florale, pentru a realiza un element de design interior

Când și unde?

Atelierul se va ține în data de 26 Iulie, de la ora 11:00 la 12:30.

Gazdele noastre: Ceainăria Smart Change – Strada Erou Călin Ion nr. 19 (zona Piața Romană), București.

Înscriere

Pretul atelierului este de 70 lei. Toate materialele sunt asigurate de noi, iar la final participantii pot pastra produsele create.
Cand? 26 iulie 2015, 11:00 – 12:30
Vârsta de participare: minim 3 ani
Plata: Plata se poate face la fata locului sau online prin partenerii nostri buzzle Plata online

Dacă vreți să fiți la curent cu atelierele noastre, vă puteți înscrie la newsletterul Interaktiv University.

Gazdă eveniment:

Un răspuns la Copii, zambete si flori: Aranjamente de vara

1. Pingback: Aranjamente de vară și o lume minunată a hârtiei | E Vîrgolici

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile necesare sunt marcate *