Copii, zambete si flori: Aranjamente colorate

Ce este atelierul “Aranjamente colorate”?
Pentru ca primavara s-a instalat, a adus cu ea si culorile pe care le-a asezat delicat in flori. Ne-am gandit sa ne jucam cu ele si sa le aducem in casele fiecarui copil, sub forma unui aranjament realizat cu manutele lor 🙂

La finalul atelierului copiii vor pleca acasa cu un frumos ornament floral realizat de ei in timpul atelierului.

Cine este trainerul ?

La finalul atelierului, copiii vor fi cu un pas mai aproape in ceea ce priveste intelegerea tainelor florilor. Impreuna vom invata:

• notiunile de baza despre flori: semnificatia lor, cum se ingrijesc, cum se ofera
  • tehnicile de baza ale realizarii unui aranjament floral simplu
  • cum sa imbine elementele florale cu cele non-florale

Cand?

Atelierul se va tine în data de 10 mai 2015, de la ora 11:00 la 12:30.

Unde?

Ceainaria Smart Change, Strada Erou Calin Ion nr. 19 (zona Piata Romana), Bucuresti.

Va asteptam cu drag!

Pretul atelierului este de 70 lei.
Cand? 10 mai 2015, 11:00 – 12:30
Varsta de participare: minim 3 ani

* grupurile de minim 3 copii participanti la atelier beneficiaza de cate 10 ron reducere din pretul fiecarui bilet.Atentie, reducerea se ofera in functie de numarul de copii prezenti, nu inscrisi!

Daca vreti sa fiti la curent cu atelierele noastre, va puteti inscrie la newsletterul Interaktiv University.

2 răspunsuri la Copii, zambete si flori: Aranjamente colorate

1. Pingback: Interaktiv University vă aduce Aranjamente Colorate și Minioni @ Events

2. Pingback: Cum să ne relaxăm creativ? | E Vîrgolici